Program wsparcia Polska Bezgotówkowa – jakie zasady teraz obowiązują?

Kasoterminal w programie Polska Bezgotówkowa

Program wsparcia dla przedsiębiorców Polska Bezgotówkowa bez wątpienia przyczynił się do zwiększenia liczby działalności gospodarczych, które korzystają z terminali płatniczych. Na początku marca 2022 roku zmieniły się jednak zasady przyznawania refundacji za takie urządzenia. Czy w związku z tym przystąpienie do programu wsparcia Polska Bezgotówkowa jest nadal opłacalne dla przedsiębiorcy?

Co można zyskać na uczestnictwie w Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego?

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego powstał jako wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych, m.in. agentów rozliczeniowych, Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Od początku głównym celem tej akcji jest zwiększenie liczby podmiotów gospodarczych, które korzystają z terminali płatniczych. A sposobem na to jest refundacja kosztów wynikających z wdrożenia i stosowania takich urządzeń. Co konkretnie, po zmianach wprowadzonych na początku marca 2022 roku, zyska przedsiębiorca, który zdecyduje się przystąpić do Polski Bezgotówkowej?

Po pierwsze, zgodnie z zasadami programu wsparcia, podmioty uczestniczące w tej akcji mogą liczyć refundacje kosztów instalacji terminala płatniczego (1 urządzenia). Po drugie, przez 5 miesięcy, licząc od momentu podpisania umowy z agentem rozliczeniowym, firma nie ponosi wydatków związanych z obsługą płatności bezgotówkowych. Dotyczy to zarówno abonamentu, wynikającego z wynajmu urządzenia, jak i prowizji od poszczególnych transakcji. Opłaty są naliczane po tym okresie lub w przypadku, gdy wcześniej przedsiębiorca przekroczy limit obrotu na swoim terminalu. Kwota graniczna, o której mowa, wynosi obecnie 42 000 złotych. Natomiast opłaty abonamentowe i prowizje od transakcji, naliczane po zakończeniu wsparcia w ramach programu Polska Bezgotówkowa, zależą od umowy podpisanej z agentem rozliczeniowym.

Korzyści płynące z wdrożenia terminala płatniczego w firmie

Podstawową korzyścią, jaka wynika z wdrożenia terminala w firmie, jest możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych. A w dzisiejszych czasach to zdecydowanie najpopularniejsza forma sfinalizowania transakcji, która jest preferowana przez konsumentów w różnym wieku. Posiadanie terminala płatniczego w firmie pozwala więc po prostu spełnić oczekiwania szerokiego grona potencjalnych klientów. Warto też podkreślić, że takie urządzenie, w zależności od wybranego modelu i pakietu usług, umożliwia często rozbudowanie oferty przedsiębiorstwa. Współcześnie terminale zapewniają też np. przyjmowanie opłat za domowe rachunki (gaz, prąd, wodę), wdrożenie rozwiązania typu cashback (wypłat gotówki) czy sprzedawanie doładowań do telefonów na kartę. A wszystko to przy użyciu przyjaznego interfejsu użytkownika, którego centralnym elementem jest zazwyczaj ekran dotykowy.

1 Comment

  1. jarimo

    teraz zasady tego programu wsparcia trochę słabsze :/ no ale dla „nowych” pewnie i tak się to opłaca….

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *