Terminal komputerowy Posnet 16I5-A – nowe urządzenie polskiego producenta

Terminal komputerowy Posnet 16I5-A

Terminale komputerowe od dawna są dostępne w ofercie Posnet. Dotychczas były to jednak urządzenia tworzone przez inne marki (m.in. Elo), z którymi współpracuje polski producent technologii sprzedaży. Dlatego też pojawienie się na rynku pierwszych urządzeń tego typu od Posnet można uznać za nie lada wydarzenie. Tym bardziej, że mowa o naprawdę wydajnych i solidnie wykonanych rozwiązaniach dla biznesu. Czego najlepszym dowodem jest terminal komputerowy Posnet 16I5-A.

Komputer POS z panoramicznym ekranem dotykowym

Cechą charakterystyczną terminala komputerowego Posnet 16I5-A jest bez wątpienia panoramiczny ekran dotykowy – o przekątnej 15,6”, proporcjach 16:9 oraz rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). To dzięki niemu komputer POS od polskiego producenta technologii sprzedaży zapewnia niezwykle intuicyjną obsługę zainstalowanego oprogramowania. Ekran urządzenia można również ustawić w pozycji poziomej lub pionowej, co pozwala na jego dostosowanie do stanowiska pracy oraz rodzaju wykonywanych czynności.

Ponadto, w przypadku modelu 16I5-A mamy do czynienia z panelem pojemnościowym, a więc takim, który wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością na zużycie oraz zarysowania. Warto również podkreślić, że ekran tego terminala komputerowego od Posnet jest jednolitą, szklaną taflą, co zapewnia skuteczne zabezpieczenie podzespołów przed zalaniem. Urządzenie sprawdzi się więc w różnych środowiskach pracy – także w tych mniej sprzyjających.

Stworzony do pracy w rozwiązaniu systemowym dla firmy

Wdrożenie terminala komputerowego w firmie często wiąże się z chęcią stworzenia rozwiązania systemowego, w którym będzie funkcjonowało kilka różnych urządzeń równocześnie. Jak Posnet 16I5-A poradzi sobie w takich okolicznościach? O jego predyspozycjach do pracy w systemie świadczą przede wszystkim różnorodne interfejsy komunikacyjne, m.in. 2 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, Ethernet (LAN) oraz 2 x RS-232 (DB-9). Dzięki temu terminal komputerowy Posnet 16I5-A będzie mógł współpracować jednocześnie np. z drukarką fiskalną, drukarką etykiet, czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, wagą elektroniczną, dodatkowym wyświetlaczem czy klawiaturą mechaniczną. Co więcej, urządzenie jest dostępne w konfiguracji z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10. Przedsiębiorca może więc sięgnąć po komputer POS, który będzie kompatybilny z wieloma programami dla firm, m.in. oprogramowaniem sprzedażowym do sklepu lub aplikacją służącą do obsługi klientów lokalu gastronomicznego.

Wydajne podzespoły na pokładzie

Posnet 16I5-A to nie tylko elegancki i solidnie wykonany, ale także wydajny terminal komputerowy. Urządzenie od polskiego producenta technologii sprzedaży posiada bowiem wysokiej klasy podzespoły. W modelu 16I5-A obecny jest przede wszystkim procesor Intel Core i5-8250U, który zapewnia świetny stosunek mocy obliczeniowej do ilości wydzielanego ciepła. Dzięki temu w urządzeniu udało się także zastosować pasywny układ chłodzenia, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie wnętrza komputera przed wnikaniem zanieczyszczeń (m.in. pyłu i kurzu). Ponadto, terminal komputerowy Posnet został wyposażony w 8 GB pamięci RAM, dysk twardy typu SSD o pojemności 128 GB oraz zintegrowany układ graficzny Intel UHD 620. Taka konfiguracja sprawia, że 16I5-A zapewnia płynne działanie zainstalowanego oprogramowania – i to nawet przy obsłudze kilku aplikacji równocześnie.

Jakie opcje dodatkowe oferuje terminal komputerowy Posnet 16I5-A?

W przypadku terminala komputerowego Posnet 16I5-A warto również zatrzymać się przez chwilę przy dostępnych opcjach dodatkowych. Tym bardziej, że to urządzenie oferuje całkiem sporo przydatnych rozszerzeń podstawowej funkcjonalność. W modelu 16I5 można bowiem zastosować nie tylko dodatkowy wyświetlacz dla klientów (VGA, o przekątnej 11,6”), ale także czytnik kart magnetycznych. Ponadto, terminal komputerowy Posnet oferuje nie tylko zgodność ze standardowymi uchwytami VESA 100 mm, ale także z Modułowym Systemem Montażu. A drugie ze wspomnianych rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na zastosowanie różnych komponentów (ramion), umożliwiając tym samym stworzenie nowoczesnego stanowiska pracy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *