Kasoterminal – wszechstronna technologia sprzedaży dla Twojej firmy

Nowoczesny kasoterminal Posnet Pospay Online

O współczesnych kasach i drukarkach fiskalnych często mówimy lub piszemy, że są to bardzo wszechstronne technologie sprzedaż. Od wielu lat funkcjonalność takich urządzeń wykracza przecież daleko poza rejestrowanie obrotu oraz wystawianie paragonów. Co w takim razie powinniśmy napisać o kasoterminalach, które stanowią pełną integrację kasy/drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego? Bo że są wszechstronnymi technologiami sprzedaży, to chyba w sumie mało powiedziane 😉

Jak działa takie urządzenie dla firmy?

Działanie każdego kasoterminala to jedna z największych zalet takiego urządzenia dla firmy. Oferuje ono bowiem połączenie funkcji kasy/drukarki fiskalnej oraz terminala do kart płatniczych (obsługującego też płatności dokonywane smartfonem czy smartwatchem). Kasoterminale dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży pracują także w oparciu o autorskie aplikacje, które są przystosowane zarówno do rejestrowania obrotu, jak i do akceptowania transakcji bezgotówkowych. Ponadto, terminale płatnicze, stanowiące integralną część takich urządzeń dla firm, posiadają wbudowany panel dotykowy. A to zawsze wpływa pozytywnie na szybką i wygodną obsługę kasoterminala przez użytkownika (nawet początkującego!).

Czym kasoterminal online różni się od offline?

W ofertach dystrybutorów i producentów technologii sprzedaży można obecnie znaleźć 2 typy kasoterminali fiskalnych – modele online oraz offline. Najważniejsza różnica pomiędzy takimi urządzeniami polega na dodatkowej funkcjonalności, obejmującej m.in. transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Komunikacja z serwerami CRK jest możliwa wyłącznie w przypadku kasoterminali typu online. Urządzenia fiskalne offline w żadnym przypadku nie gwarantują takiej współpracy. Ich cechą charakterystyczną jest z natomiast moduł elektronicznej kopii paragonów, który archiwizuje duplikaty dowodów sprzedaży na karcie pamięci SD lub microSD.

Warto też przypomnieć, że w niektórych działalnościach gospodarczych nie można już stosować urządzeń fiskalnych typu offline (z kopią elektroniczną). Dotyczy to m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych, działalności gastronomicznych, hoteli, warsztatów samochodowych, kancelarii prawnych czy prywatnych gabinetów lekarskich. W takich firmach jedynym typem kasoterminala, na jaki można ewentualnie się zdecydować, jest model online (zapewniający m.in. współpracę z CRK).

Technologia sprzedaży dla…

W każdym materiale tego typu wypada chociaż wspomnieć o tym, w jakich działalnościach gospodarczych sprawdzi się dana technologia sprzedaży. Jak przedstawia się to w przypadku kasoterminali? Wcześniej wspomnieliśmy już o firmach zobligowanych do korzystania z urządzeń fiskalnych online, czyli m.in. o gastronomii, hotelach i gabinetach kosmetycznych. Jednak kasoterminal to także ciekawa propozycja na małych i średniej wielkości sklepów, kiosków i salonów prasowych, szkół nauki jazdy, biur rachunkowych czy komisów samochodowych. Innymi słowy, mówimy o niezwykle wszechstronnej i uniwersalnej technologii sprzedaży, która spełni oczekiwania przedsiębiorców reprezentujących różne branże.

1 Comment

  1. romir

    myślę, że coraz więcej działalności, zwłaszcza tych mniejszych może, ale nie tylko, będzie przesiadać się na kasoterminale. to po prostu równie funkcjonalne urządzenie, a przy tym bardzo ergonomiczne. sam się zastanawiam nad podobnym ruchem w przyszłości.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *