Elzab K1 Slim Online – to nadal kasa fiskalna, ale wygląda i działa jak smartfon

Mała kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online

Kasy fiskalne ewoluują i z roku na rok oferują coraz ciekawsze rozwiązania technologiczne. Pierwsze urządzenia z ekranem dotykowym mamy już dawno za sobą (zaczęło się od K10). Również modele o kompaktowych gabarytach zdążyły zadomowić się na polskim rynku technologii sprzedaży. Ale prawdziwie kieszonkowa kasa fiskalna, która działa i wygląda już zupełnie jak smartfon? Pod tymi względami Elzab K1 Slim Online to jednak coś nowego w technologiach sprzedaży.

Czy to „odchudzona” kasa fiskalna K10 Online?

O pierwszej na polskim rynku kasie fiskalnej z ekranem dotykowym wspomnieliśmy już we wstępie. Chodzi oczywiście o K10 marki Elzab, obecnie dostępne w wersji Online (z funkcją transmisji danych do Centralnego Repozytorium Kas; obydwa urządzenia wyglądają jednak identycznie). Przywołujemy tę zasłużoną linię produktową nie bez powodu, gdyż porównania z nowszym modelem polskiego producenta (tym tytułowym) nasuwają się same. K1 Slim Online sprawia bowiem wrażenie „odchudzonej” kasy fiskalnej K10 Online. I w związku z tym jest już w pełni kieszonkowym urządzeniem o wymiarach 27 x 82 x 155 mm (głębokość, szerokość, wysokość), które oferuje obsługę przy użyciu 5-calowego panelu dotykowego. Bardzo mała konstrukcja i wspomniany ekran to jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o tym urządzeniu.

Jak K1 Slim Online łączy się z CRK?

Komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas jest zawsze kluczowa funkcją urządzenia fiskalnego typu online. W jaki sposób taka współpraca będzie przebiegała w przypadku Elzab K1 Slim Online? Do wyboru są tutaj 2 warianty technologiczne wspomnianego modelu – z modułem Wi-Fi lub interfejsem GSM. W obydwu wersjach kasa fiskalna Elzab zapewnia więc bezprzewodową komunikację z serwerami CRK. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakie zależności wiążę się z wyborem konkretnej konfiguracji. Mianowicie, Elzab K1 Slim Online z interfejsem Wi-Fi należy podłączyć do sieci bezprzewodowej. Może to być albo Wi-Fi wykorzystywane w firmie, albo łącze udostępnione np. z telefonu. Natomiast Elzab K1 Slim Online z modemem GSM i kartą SIM będzie w pełni niezależnym rozwiązaniem. Pisząc w uproszczeniu, samo sobie zapewni transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Jaką bazę PLU obsłuży tak małe urządzenie fiskalne?

Elzab K1 Slim Online to obecnie najmniejsza kasa fiskalna na rynku. Trzeba więc liczyć się z tym, że wspomniany model nie zaoferuje parametrów znanych z systemowych, czyli nieco większych urządzeń rejestrujących. Przykładowo: w przypadku bazy towarowej, mowa o maksymalnie 5 000 PLU, które można zaprogramować w pamięci K1 Slim Online. Zdefiniowane produkty lub usługi da się jednak podzielić na 99 grup, co ułatwia późniejsze zarządzanie asortymentem przedsiębiorstwa. Ponadto, nazwy wszystkich pozycji PLU, które będą drukowane na paragonach fiskalnych, mogą mieć do 40 znaków. W związku z tym, Elzab K1 Slim Online zapewnia precyzyjne zdefiniowanie małej lub średniej oferty firmowej.

Czy kasa Elzab może współpracować z innymi technologiami sprzedaży?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, z jakimi urządzeniami peryferyjnymi może współpracować kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online. Wybór nie jest specjalnie duży, ale przypominamy, że cały czas mowa o bardzo kompaktowej technologii sprzedaży. W każdym razie, interfejsy komunikacyjne, które zastosowano w Elzab K1 Slim Online, zapewniają współpracę z czytnikiem kodów kreskowych oraz terminalem płatniczym. W obydwu przypadkach transmisja danych odbywa się przez Bluetooth, a więc bezprzewodowo. Kasa fiskalna Elzab może też zostać szybko podłączona do firmowego komputera, np. do laptopa. I tutaj już do wyboru są różne sposoby komunikacji: przez USB, Wi-Fi lub Bluetooth.

1 Comment

  1. SanTiago

    Naprawdę eleganckie, ciekawe urządzenie – i niezwykle małe! Czy aby zatem nie należy zrewidować fakt, że Posnet Mobile jakoby jest najmniejszą dostępną kasą? 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *