W jaki sposób sprawdzarka cen usprawni funkcjonowanie sklepu?

Funkcjonalna sprawdzarka cen dla sklepu

Planowanie kompleksowego rozwiązania sprzedażowego dla sklepu wiążę się z koniecznością sprawdzenia wielu dostępnych technologii. W pewnym momencie przedsiębiorca trafi też pewnie na niepozorne urządzenia peryferyjne, jakimi są sprawdzarki cen. I w teorii główna funkcjonalność takich technologii zawiera się już w ich nazwie. Jednak w praktyce dzisiejsze weryfikatory mają często do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko wyświetlanie komunikatów na temat cen produktów.

Funkcjonalne narzędzie do komunikacji z klientami

W dzisiejszych czasach warto patrzeć na sprawdzarki cen jak na dodatkowe narzędzie, które pozwoli nawiązać bliższe relacje z klientami sklepu. I co najważniejsze, nie chodzi wyłącznie o umożliwienie nabywcom łatwego ustalania kosztów zakupu konkretnych produktów. To oczywiście podstawowa funkcjonalność każdego weryfikatora, który jest dostępny na rynku. Współcześnie jednak wiele modeli posiada dodatkowe rozwiązania. A już w szczególności te urządzenia, które posiadają obszerne ekrany (niekiedy są to nawet panele dotykowe).

Takie sprawdzarki nie tylko pozwalają w prosty sposób kontrolować ceny dostępnych towarów, co oczywiście ma ogromne znaczenie dla wielu klientów, ale także np. umożliwiają wyświetlanie przykuwających wzrok komunikatów reklamowych (na temat obowiązujących promocji) czy nawet całych katalogów z produktami. Dzięki temu nabywca może samodzielnie zapoznać się z innymi elementami asortymentu, co często przekłada się na zakup dodatkowych rzeczy z bieżącej oferty. Ponadto, multimedialne weryfikatory zapewniają też niekiedy bezpośrednią komunikację z personelem sklepu. W ten sposób klient może szybko uzyskać dodatkowe informacje na temat produktów, co również wpływa korzystnie na podejmowane decyzje zakupowe.

Jak przebiega wdrożenie sprawdzarki w firmowym systemie sprzedaży?

Dostępne na polskim rynku sprawdzarki cen w wielu przypadkach są urządzeniami, które doskonale odnajdują się przy współpracy z innymi elementami systemu sprzedaży. Współczesne weryfikatory zapewniają bowiem obsługę różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Niektóre modele są nawet w stanie zaoferować zarówno łączność przewodową, jak i bezprzewodową. A to zdecydowanie ułatwia wdrożenie sprawdzarki cen w konkretnej placówce handlowej i jej „zintegrowanie” np. z terminalem komputerowym POS oraz wykorzystywanym w sklepie oprogramowaniem sprzedażowym.

Wybór weryfikatora cen – co jeszcze ma znaczenie?

Przy wyborze weryfikatora cen dla sklepu z pewnością warto zwrócić uwagę na jakość wykonania danego modelu. W niektórych placówkach handlowych urządzenie tego typu będzie bowiem intensywne eksploatowane przez klientów sklepu. Co więcej, ważną kwestią w przypadku funkcjonalności każdej sprawdzarki cen jest rodzaj odczytywanych kodów kreskowych. Mogą to być wyłącznie symbole 1D lub zarówno 1D, jak i 2D (np. QR). Często znaczenie mają także dodatkowe udogodnienia, np. nieduże gabaryty weryfikatora, łatwy montaż urządzenia na ścianie czy takie funkcje, jak głosowe emitowanie komunikatów dotyczących cen.

1 Comment

  1. PrzemoPro

    Trzeba przyznać, że mało które urządzenia sprzedażowe zostały nieraz tak ciepło przyjęte przez klientów punktów handlowych, jak sprawdzarki cen. Niemniej, wydaje mi się, że okażą się użyteczne w określonych warunkach (np. w supermarketach itp. ich zastosowanie ma jak najbardziej sens).

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *