Jaki kolektor danych sprawdzi się w Twojej firmie?

Jaki kolektor danych wybrać

Wielu przedsiębiorców przekonało się już o tym, że gromadzenie informacji przy użyciu wydajnego kolektora danych zdecydowanie automatyzuje pracę w firmie. Niemniej, zanim doszli oni do podobnych wniosków, niezbędne było najpierw wdrożenie odpowiedniego urządzenia auto id. Nie jest to oczywiście bardzo trudne zadanie. Przedsiębiorca powinien jednak najpierw ustalić, jakiego kolektora danych potrzebuje prowadzona przez niego działalność.

Terminal mobilny od strony technicznej

Jedną z cech charakterystycznych wielu kolektorów danych jest obecność wydajnych podzespołów w tych urządzeniach. Mowa tutaj przede wszystkim o mocnych jednostkach centralnych (procesorach), które są stosowane w wybranych modelach. W niektórych działalnościach sprawdzą się oczywiście prostsze rozwiązania, czyli kolektory ze standardowymi podzespołami. Wszystko zależy tutaj od tego, jak bardzo wydajnego terminala mobilnego potrzebuje konkretne przedsiębiorstwo.

Niejeden kolektor danych wyróżnia się współcześnie także tym, że oferuje obsługę przy zastosowaniu panelu dotykowego. Co ciekawe, w niektórych modelach wspomniany ekran występuje wraz z tradycyjną klawiaturą. Pod tym względem można więc również dostosować urządzenie do oczekiwań firmy. Ponadto, pamiętajmy o tym, że większość kolektorów danych to naprawdę kompaktowe i poręczne urządzenia. W rezultacie, ich transportowanie czy codzienne eksploatowanie jest po prostu wygodne.

Przydatne funkcjonalności urządzenia auto id

Podstawowe zastosowanie kolektora danych wiąże się z pozyskiwaniem oraz przetwarzaniem informacji. W tym przypadku duże znaczenie ma moduł skanujący, który znalazł się w konkretnym urządzeniu. To od wbudowanego czytnika będzie zależało to, jakie kody kreskowe obsłuży wybrany kolektor. A pod tym względem na rynku spotkamy się z różnymi rozwiązaniami technologicznymi. Część terminali mobilnych odczytuje wyłącznie kody jednowymiarowe, podczas gdy pozostałe skanują zarówno obiekty typu 1D, jak i 2D. Ponadto, wiele kolektorów danych posiada obecnie systemy operacyjne dla urządzeń mobilnych, np. Windows lub Android.

Istotną cechą każdego terminala mobilnego jest też sposób współpracy z innymi elementami firmowego systemu. A o tym decydują interfejsy komunikacyjne, które posiada konkretny kolektor danych. Mogą to być zarówno różnego rodzaju porty i złącza, jak i moduły do bezprzewodowej wymiany informacji – najczęściej Wi-Fi albo Bluetooth. Na tę kwestię na pewno trzeba zwrócić uwagę, gdyż przekłada się ona później na jakość współpracy z komputerem czy terminalem komputerowym typu POS.

Wybór dostawcy kolektorów danych

Przeszukując internet na pewno trafimy na szereg sklepów, które zajmują się dystrybucją kolektorów danych. Pytanie jednak, w jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę tej technologii? Duże znaczenie ma oczywiście szeroki wybór omawianych tutaj urządzeń. Dzięki temu zyskamy możliwość wyboru rozwiązania, które sprosta naszym oczekiwaniom. Ponadto, profesjonalny dystrybutor powinien nam zapewnić wsparcie w zamówieniu właściwego kolektora danych, jak również zaproponować wdrożenie tej technologii w firmie.

1 Comment

  1. Basi@

    wydaje mi się, że akurat moje przedsiębiorstwo należy do tych, w których skaner kodów w zupełności wystarczy 😉 aczkolwiek nie da się ukryć, że kolektor danych jako urządzenie peryferyjne prezentuje się rewelacyjnie!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *