Dibal G-310 – dobre rozwiązanie dla małego sklepu spożywczego

Sklepy spożywcze nie mogą się dziś obejść bez urządzeń elektronicznych, które służą do prowadzenia sprzedaży. W punktach tego typu, poza kasą czy drukarką fiskalną, często można spotkać m.in. wagę kalkulacyjną. Jeżeli chodzi o ostatnią ze wspomnianych technologii, przedsiębiorcy mają dziś do dyspozycji szeroki wachlarz modeli. Natomiast do najpopularniejszych wag elektronicznych tego typu zalicza się Dibal G-310.

Kilka słów o ważeniu produktów

W kwestii wykonywania pomiarów masy produktów model G-310 można uznać za naprawdę elastyczny. Urządzenie oferuję bowiem pracę w 2 trybach: do 6 kg z dokładnością do 2 g oraz od 6 do 15 kg z dokładnością do 5 g. W związku z tym, Dibal G-310 sprawdzi się podczas ważenia zróżnicowanych elementów asortymentu – zarówno lżejszych, jak i cięższych. I co najważniejsze, urządzenie w obydwu przypadkach zagwarantuje wykonywanie precyzyjnych pomiarów masy. Ponadto, G-310 posiada funkcje tarowania oraz zerowania szalki.

2 ekrany LCD i programowalna klawiatura

W wadze elektronicznej Dibal G-310 wszystkie czynności można wykonywać za pomocą praktycznej klawiatury. Warto zwrócić uwagę na to, że omawiane urządzenie zostało wyposażone w 9 klawiszy funkcyjnych. Ponadto, każdy przycisk programowalny można zdefiniować w 2 poziomach, co daje łącznie 18 skrótów klawiszowych. Rozwiązanie to zapewnia m.in. sprawne wywoływanie często używanych opcji.

Kolejną rzeczą, która wpływa korzystnie na pracę, jest obecność 2 ciekłokrystalicznych ekranów. Wyświetlacze te zapewniają dostęp do czytelnych komunikatów nie tylko użytkownikowi, ale także klientom. Co więcej, ekran nabywcy można tutaj zamontować na długim wysięgniku i jeszcze bardziej ułatwić dostęp do informacji o przebiegu ważenia.

Waga elektroniczna w systemie sprzedaży

Urządzenie marki Dibal doskonale sprawdzi się w małym sklepie. Decyduje o tym m.in. możliwość współpracy z różnymi kasami fiskalnymi, komputerami oraz terminalami komputerowymi. Wspomniana komunikacja jest możliwa dzięki interfejsowi RS-232 (uwaga! niekiedy będzie trzeba użyć przejściówki RS-232-USB). Przy okazji warto wspomnieć, że Dibal G-310 posiada własną bazę towarową. W tej wadze elektronicznej można zaprogramować maksymalnie 100 pozycji PLU (wraz z informacjami o cenach za kilogram).

2 sposoby zasilania urządzenia

Tak jak większość urządzeń elektronicznych, waga Dibal G-310 może działać podczas pobierania energii bezpośrednio z zasilania sieciowego. Innymi słowy, da się ją po prostu podłączyć do prądu (standard DC 12 V / 0,3 A). Niemniej, nie jest to jedyny dostępny sposób. Model G-310 został bowiem wyposażony w wydajny akumulator.

Na czym konkretnie to polega? W trakcie codziennej pracy waga jest zasilana z sieci, zaś jej akumulator zostaje naładowany. Jeżeli jednak dojdzie do zaniku napięcia, np. na skutek awarii prądu, urządzenie automatycznie przechodzi na zasilanie akumulatorowe. Korzystając z Dibal G-310 nie trzeba się więc obawiać, że brak zewnętrznego źródła zasilania wymusi przerwanie pracy i spowoduje ewentualne straty finansowe.

Podczas pisania artykułu korzystaliśmy z tego źródła: www.pckf.pl.

1 Comment

  1. Diego

    A kiedy będzie jakiś tekst o skanerach? 🙂 pozdrawiam

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *