Drukarka apteczna z elektroniczną kopią paragonów

Apteki, przychodnie, sklepy zielarskie czy zdrowotno-kosmetyczne – punkty tego typu z pewnością wymagają drukarek fiskalnych, które posiadają odpowiednie parametry i funkcje. I nie chodzi tutaj jedynie o opcję wydruku „specjalnych” dokumentów, związanych ze wspomnianą branżą. Jakie jeszcze udogodnienia powinna posiadać apteczna drukarka rejestrująca? Warto to omówić na konkretnym przykładzie – Posnet Thermal A XL.

Pełen zestaw wydruków aptecznych

Drukarka fiskalna Thermal A XL reprezentuje tutaj znaną i powszechnie poważaną rodzinę urządzeń marki Posnet. Czym konkretnie wyróżnia się ten model? Przede wszystkim doskonałym dostosowaniem do pracy w aptece, hurtowni farmaceutycznej bądź przychodzi. Wszystko za sprawą tego, że Thermal A XL posiada pełen zestaw wydruków aptecznych, m.in. wyceny recept, leków gotowych i robionych na zamówienie. Poza tym, urządzenie obsługuje sprzedaż leków dostępnych z refundacją.

Łatwe przechowywanie kopii paragonów

Archiwizowanie kopii paragonów to jeden z obowiązków podatnika, który korzysta z urządzenia fiskalnego. Na szczęście spora grupa kas i drukarek rejestrujących zapewnia dziś łatwe i wygodne przechowywanie tych danych. Chodzi tutaj o modele, które zostały wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Natomiast jednym z takich urządzeń jest drukarka Posnet Thermal A XL. W największym skrócie, rozwiązanie to polega na automatycznym zapisywaniu kopii paragonów na karcie pamięci. Z kolei zadaniem podatnika jest wtedy kontrolowanie tego, czy wspomniana archiwizacja odbywa się poprawnie.

Obszerna baza PLU

Nie od dziś wiadomo, że w asortymencie apteki czy hurtowni farmaceutycznej może się znajdować bardzo wiele różnorodnych produktów. Co za tym idzie, urządzenie fiskalne, które będzie działało w takiej działalności, powinno pozwalać na obsługę tak szerokiej oferty. Jak pod tym względem prezentuje się model Thermal A XL? Przy użyciu tej drukarki można pracować z asortymentem, w którym znajdzie się nawet do 250 000 pozycji towarowych. Odpowiedź jest więc prosta – drukarka marki Posnet poradzi sobie nawet z ogromną bazą PLU.

 

Powyżej opisaliśmy jedynie najważniejsze funkcje drukarki fiskalnej, która jest stworzona z myślą o pracy w aptece. Co więcej, Thermal A XL to nie jedyny model tego typu. Warto także sprawdzić urządzenia innych producentów, np. Novitus lub Elzab.

2 Comments

  1. 123samuel

    czy thermal a xl działa razem z szufladą?

    Reply
  2. Igor H.

    Współpraca z szufladą jest możliwa jedynia przy użyciu wejścia RJ-12. Tak przynajmniej wynika z specyfikacji…..

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *