Drukarka fiskalna z alfanumeryczną klawiaturą

Kiedy analizujemy możliwości współczesnych drukarek fiskalnych, rzadko kiedy wspominamy o klawiaturze. Większość modeli posiada po prostu tylko kilka przycisków na obudowie. W przypadku modelu Deon E jest jednak inaczej. Drukarka rejestrująca marki Novitus została wyposażona w pełną, alfanumeryczną klawiaturę z wieloma klawiszami. Jakie rozwiązania technologiczne możemy jeszcze znaleźć w tym urządzeniu?

Klawiatura w drukarce fiskalnej

Novitus Deon E to pierwsza na polskim rynku drukarka fiskalna, która oferuje dostęp do pełnej, alfanumerycznej klawiatury. Rozwiązanie to usprawnia m.in. programowanie urządzenia, jak również ułatwia podawanie zakresów dat lub numerów przy wykonywaniu raportów okresowych. Ponadto, warto wspomnieć, że klawiatura została tutaj pokryta silikonem. Dzięki temu urządzenie gwarantuje wysoką odporność na wnikanie pyłu bądź płynów. Część przycisków można tutaj wykorzystać do bezpośredniego dostępu do niektórych funkcji, np. raportów fiskalnych, zegara czy wydruku kopii paragonu.

Karta pamięci do zapisu kopii paragonów

Omawiane tu urządzenie było też pierwszą mobilną drukarką rejestrującą, w której znalazł się moduł elektronicznej kopii paragonów. Aktualnie rozwiązanie tego typu jest już bardzo popularne – można je spotkać w większości produkowanych urządzeń. I trudno się temu dziwić. Kopia paragonów w formie cyfrowej stanowi spore ułatwienie dla podatnika. Dane są wtedy zapisywane automatycznie na karcie pamięci SD. Poza tym, Deon E korzysta z 1 rolki papieru termicznego, co wpływa na mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne. I wreszcie, drukarka tego typu gwarantuje niezwykle proste powielanie dokumentacji. Aby dodatkowo zabezpieczyć dane, wystarczy je zapisać na innym dysku lub płycie DVD.

Mała i mobilna, ale z wysokimi parametrami

W przypadku Novitus Deon E trudno nie wspomnieć o kompaktowych gabarytach. Urządzenie to należy bowiem do grona najmniejszych i najlżejszych drukarek fiskalnych, które można obecnie kupić. Jego wymiary wynoszą jedynie 94 x 58 x 229 mm (szerokość, wysokość, głębokość), natomiast waga – tylko 650 g.

Kompaktowe gabaryty nie wpływają jednak na mniejszą funkcjonalność modelu Deon E. Wystarczy sprawdzić kilka parametrów tego urządzenia: 150 000 pozycji w bazie PLU, pojemny mechanizm termiczny, 3 interfejsy komunikacyjne, wystawianie faktur VAT, wydajny akumulator… W największym skrócie można napisać, że Novitus Deon E naprawdę zasługuje na uwagę polskich przedsiębiorców. I dotyczy to zarówno właścicieli działalności mobilnych, jak i stacjonarnych punktów handlowo-usługowych.

2 Comments

 1. totek

  tyle lat na rynku i nadal cieszy się powodzeniem 🙂
  z pełną odpowiedzialnoscia polecam Deona

  Reply
 2. Kamil

  Łatwo pomylić w sklepie z Nano 😀

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *