Dlaczego wdrożenie terminala płatniczego jest teraz tak opłacalne?

Terminale płatnicze w programie Polska Bezgotówkowa

Za wdrożeniem terminala płatniczego na pewno przemawia fakt, że wielu klientów oczekuje obecnie możliwości zapłacenia za zakupy przy użyciu karty. Coraz więcej osób korzysta też z finalizowania transakcji za pomocą telefonu z odpowiednią aplikacją i technologią NFC. Istnieją jednak inne czynniki, które wpływają na decyzje przedsiębiorców. Warto bowiem przypomnieć, że aktualnie zainstalowanie i użytkowanie terminala do kart jest refundowane przez program wsparcia Polska Bezgotówkowa.

Co zapewnia urządzenie do przyjmowania e-płatności?

Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się oczywista… Wdrożenie w firmie terminala do kart zapewnia możliwość akceptowania płatności elektronicznych – nie tylko szybkich i wygodnych, ale też bezpiecznych. A to z kolei sprawia, że klienci, którzy nie posiadają przy sobie odpowiedniej ilości gotówki, nie muszą rezygnować z zakupów. A takie sytuacje zdarzają się niestety nader często. Trzeba jednak pamiętać o tym, że funkcjonalność dzisiejszych terminali płatniczych nie ogranicza się jedynie do akceptowania kart debetowych czy kredytowych. Wiele urządzeń tego typu jest oferowanych wraz z dodatkowymi usługami, np. sprzedażą doładowań do telefonów komórkowych czy przyjmowaniem opłat za rachunki (prąd, gaz, wodę). Innymi słowy, terminal płatniczy może też pozwolić na rozszerzenie oferty konkretnego przedsiębiorstwa.

Różne rodzaje terminali do kart

Na zdjęciu do tego wpisu pojawił się bezprzewodowy terminal płatniczy marki Ingenico. Rynek technologii sprzedaży zapewnia jednak dostęp do szeregu innych rozwiązań służących m.in. do akceptowania e-płatności. Podstawową ofertę stanowią oczywiście modele przewodowe, których można używać na konkretnych stanowiskach pracy. Przewodowe i bezprzewodowe terminale płatnicze to jednak nadal nie wszystko… Osobną grupę stanowią również modele typu mPOS, które współpracują ze smartfonami lub tabletami – wyposażonymi w systemy operacyjne Android bądź iOS. Do ich obsługi niezbędna jest aplikacja sprzedażowa na urządzenia mobilne. Kompleksowym rozwiązaniem technologicznym dla firmy będzie zaś tzw. kasoterminal. W tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem funkcjonalności różnych elementów systemu sprzedaży – urządzenia fiskalnego, terminala płatniczego oraz oprogramowania do zarządzania handlem.

Refundacja kosztów dzięki Polsce Bezgotówkowej

Przy wszystkich walorach użytkowych czy usługowych… instalacja terminala płatniczego wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. I nie chodzi tu wyłącznie o wydatek na dodatkowe urządzenie w firmie. Korzystanie z terminala płatniczego wiąże się zazwyczaj z opłatami – abonamentowymi oraz za poszczególne transakcje. I zapewne dlatego wielu przedsiębiorców nadal zwleka z wdrażaniem instrumentów do akceptowania e-płatności. Pomimo tego, że w ogólnym rozrachunku okazuje się to opłacalne i przyciąga klientów. Od stycznia 2018 roku wzrosła jednak szansa na przekonanie „nieprzekonanych”. Wystartował bowiem wtedy program wsparcia dla przedsiębiorców – Polska Bezgotówkowa. Jego uczestnicy mogą liczyć na refundację kosztów wdrożenia i 12-miesięcznego użytkowania terminala płatniczego (brak opłat za transakcje). Szczegółowe informacje na ten temat, m.in. regulamin i warunki przystąpienia do Polski Bezgotówkowej, można znaleźć na stronie poświęconej temu programowi.

1 Comment

  1. do_przemyślenia

    cóż…niejeden argument słuszny, ale ten o polsce bezgotówkowej jakoś bardziej przemawia do mnie 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *