Co przemawia za mobilnymi drukarkami fiskalnymi?

Co oferują mobilne drukarki fiskalne?

Jak w przypadku wielu innych technologii sprzedaży, przenośne drukarki fiskalne są odpowiedzią na potrzeby polskich przedsiębiorców. Coraz szersze grono podatników obsługuje przecież swoich klientów w trybie mobilnym. I chodzi tutaj zarówno o sprzedaż produktów, jak i świadczenie usług. Nie oznacza to jednak, że przenośne drukarki fiskalne sprawdzają się wyłącznie w pracy mobilnej. Za takimi urządzeniami przemawiają nie tylko kompaktowe gabaryty, ale też wysokie parametry i bogata funkcjonalność.

Do systemu sprzedaży – mobilnego lub stacjonarnego

Mobilne drukarki fiskalne, bez względu na swoje gabaryty, są tworzone z myślą o pracy w systemach sprzedaży. Takie urządzenia muszą wręcz współpracować zarówno z komputerem, jak i oprogramowaniem dla biznesu. Tylko wtedy pozwolą na obsługę zdefiniowanej wcześniej bazy PLU, a przede wszystkim na rejestrowanie obrotu. Warto jednak podkreślić, że przy przenośnych drukarkach nie jesteśmy skazani na przewodowe połączenie z komputerem. W takich urządzeniach można opcjonalnie zastosować moduły, które zapewniają transmisję danych bez użycia przewodów. W zależności od danego modelu, będzie to interfejs Bluetooth bądź Wi-Fi. A jak łatwo zgadnąć, podczas mobilnego wykonywania obowiązków takie rozwiązanie okaże się na wagę złota. A jeżeli jeszcze dodamy do tego, że za sprawą różnorodnych protokołów komunikacyjnych, przenośne drukarki rejestrujące są kompatybilne z popularnymi programami do zarządzania handlem bądź magazynem… Otrzymamy naprawdę zaawansowane technologie sprzedaży.

Urządzenia przygotowane na trudne warunki pracy

Wytrzymałość to niewątpliwie cecha, która wyróżnia mobilne drukarki fiskalne. W kontekście takich urządzeń najczęściej wspomina się oczywiście o niewielkich gabarytach i wygodzie pracy. Pamiętajmy jednak, że „przenośność” drukarek mobilnych zwiększa też prawdopodobieństwo uszkodzeń mechanicznych czy nawet niekorzystnego oddziaływania czynników zewnętrznych, np. wilgoci. Na szczęście omawiana tu grupa urządzeń posiada naprawdę wytrzymałe obudowy, które dodatkowo odznaczają się dużą szczelnością.

Udogodnienia w przenośnych drukarkach

Jakie udogodnienia czekają jeszcze na podatników, którzy zdecydują się wdrożyć mobilne drukarki fiskalne? Standardem w takich urządzeniach są m.in. moduły elektronicznej kopii paragonów. A to zapewnia nie tylko bezpieczne i wygodne przechowywanie istotnej dokumentacji firmowej, ale też niezwykle łatwą obsługę mechanizmu drukującego. Ponadto, praktycznie każda mobilna drukarka fiskalna posiada wydajny akumulator. Dzięki temu urządzenie można bez problemu użytkować przez wiele godzin również wtedy, gdy nie ma dostępu do zasilania sieciowego – oczywiście po uprzednim naładowaniu baterii do pełna ?

1 Comment

  1. ZibarU

    Prosta odpowiedź: to, że mają możliwości tych najmocniejszych urządzeń rejestrujących, a w dodatku można z nich korzystać z łatwością w terenie! 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *