Posnet Ergo w 2 wersjach – z kopią elektroniczną lub online

Kasy fiskalne Posnet Ergo

W ostatnich latach niewiele kas fiskalnych mogło się pochwalić równie dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców, co Posnet Ergo. Nieduże urządzenie niewątpliwie okazało się sukcesem i nic dziwnego, że polski producent postanowił pójść za ciosem. Od maja 2019 roku kasa Posnet Ergo będzie dostępna w 2 podstawowych wariantach technologicznych – z kopią elektroniczną bądź z funkcjonalnością online.

Efekt nowych przepisów fiskalnych

Informacje o nowej wersji kasy fiskalnej Posnet Ergo nie bez powodu pojawiły się akurat teraz. Wiadomo przecież, że w maju 2019 roku zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o VAT, która wprowadzi m.in. przepisy w sprawie urządzeń rejestrujących online. Natomiast Ergo Online będzie jednym z wielu modeli, jakie zadebiutują na polskim rynku w najbliższej przyszłości. Pytanie jednak, czy nowe urządzenie zdoła powtórzyć sukces swojego poprzednika (Ergo wyposażonego w moduł elektronicznej kopii paragonów)? Być może odpowiedź na to pytanie da przynajmniej skrótowe przedstawienie parametrów i funkcji kasy fiskalnej online marki Posnet.

Najważniejsze cechy i funkcjonalność online

Kasa fiskalna Posnet Ergo Online nie jest już tajemnicą. Znana jest nawet szczegółowa specyfikacja techniczna nowego urządzenia. Dzięki temu wiadomo, że wspomniany model „odziedziczy” wiele cech po dotychczasowym Posnet Ergo (z kopią elektroniczną). Online’owa wersja popularnej kasy fiskalnej również zaoferuje wybór wariantu bazy PLU – 4 000, 6 000 lub 8 000 pozycji towarowych (wraz z opcją zmiany tego parametru w trakcie użytkowania). Co więcej, będzie ją można zintegrować z szalką ważącą, zyskując tym samym urządzenie z funkcjonalnością kaso-wagi.

W przypadku Posnet Ergo Online kluczowa jest też oczywiście funkcjonalność online (zgodna z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii). W szczególności chodzi tutaj o możliwość transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Podstawowa wersja Ergo Online zapewnia przesyłanie informacji po podłączeniu do komputera z internetem (przez port USB). Jednak w kasie da się zastosować opcjonalne interfejsy komunikacyjne – złącze Ethernet lub moduł Wi-Fi. Obydwa można wykorzystać do przekazywania danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Posnet Ergo Online

Posnet Ergo Online

Ponadto, Ergo Online już w standardzie gwarantuje współpracę z różnymi terminalami do kart płatniczych. Urządzenie zapewnia również wygodne przechowywanie ważnej dokumentacji firmowej. W kasie fiskalnej Posnet zastosowano pamięć chronioną, w której istotne dane na temat prowadzonej ewidencji są archiwizowane w formie cyfrowej (na karcie pamięci).

Komu przyda się Posnet Ergo Online?

Kasa fiskalna Posnet Ergo Online niewątpliwie znajdzie zastosowanie zarówno w działalnościach mobilnych, jak i w małych oraz średnich placówkach handlowych bądź usługowych. Pod wieloma względami jest to bardzo uniwersalne i wszechstronne urządzenie rejestrujące. Nową wersją modelu Ergo z pewnością zainteresują się też przedsiębiorcy, którzy w najbliższej przyszłości zostaną zobligowani do wcześniejszego zainstalowania kas online (zgodnie z wymogami ustawy o VAT). Chodzi tutaj m.in. o właścicieli warsztatów samochodowych oraz punktów wulkanizacji.

1 Comment

  1. krystian_LL

    można się niby bawić w zgadywanki „co się bardziej opłaca” itd. ale spójrzmy prawdzie w oczy: zmiany prawne i branża fiskalna jednoznacznie zmierza w kierunku online. w jakiejś tam (niedalekiej?) przyszłości wszystkich podatników czeka korzystanie z nowych urządzeń fiskalnych. więc zapewne im wcześniej się postawi na taką technologię (zakup/wymiana), tym mniej potem będzie problemów, nieporozumień, kosztów itp., tak uważam

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *