Praktyczne rozwiązania konstrukcyjne w drukarkach fiskalnych – „starych” i „online”

Praktyczna konstrukcja drukarki fiskalnej

Przy omawianiu drukarek fiskalnych skupiamy się zazwyczaj na parametrach oraz funkcjach takich urządzeń. Nie ma w tym niczego złego, gdyż modele reprezentujące wspomnianą kategorię często wyróżniają się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Warto więc na każdym kroku podkreślać ich wysokie specyfikacje techniczne. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że dzisiejsze drukarki fiskalne zapewniają również wiele udogodnień w kwestii konstrukcji czy dostosowania do stanowiska obsługi klientów w firmie.

Mobilne technologie sprzedaży

W tekście o takiej tematyce nie może zabraknąć choćby wzmianki o mobilnych technologiach sprzedaży. Od wielu lat na rynku fiskalnym są bowiem dostępne m.in. przenośne drukarki rejestrujące. Pod taką nazwą kryją się najmniejsze i najlżejsze modele, które można z łatwością przewozić lub przenosić z miejsca na miejsce. Mobilne drukarki fiskalne wyróżniają się też często zwiększoną wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, posiadają szczelne obudowy, dzięki którym są bardziej odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. pyłu, kurzu bądź wilgoci.

Różne warianty konstrukcyjne drukarek stacjonarnych

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tego, że dzisiejsze drukarki fiskalne w większości przypadków nie są już dużymi urządzeniami elektronicznymi. A dotyczy to nie tylko opisanych powyżej, mobilnych technologii sprzedaży, ale także stacjonarnych modeli. Co więcej, w przypadku drugiej grupy drukarek rejestrujących, wdrażanych głównie w placówkach handlowych i usługowych, można często liczyć na wybór konkretnej wersji konstrukcyjnej. Taka wariantywność jest zazwyczaj związana z położeniem wyświetlacza w danym urządzeniu fiskalnym. W związku z tym, na polskim rynku technologii sprzedaży znajdziemy drukarki fiskalne z ekranami wbudowanymi, umieszczonymi na tzw. chorągiewkach, wolnostojącymi czy nawet podwieszanymi. Dzięki temu można je łatwo dostosować do różnych miejsc pracy w placówkach stacjonarnych.

A jak jest z urządzeniami online?

Jak wiemy, od maja 2019 roku do ofert dystrybutorów technologii sprzedaży są sukcesywnie wprowadzane drukarki rejestrujące online. To urządzenia zgodne z nowym systemem fiskalizacji, w którym kluczowa jest transmisja danych do Centralnego Repozytorium Kas. Wspomniane modele posiadają też wbudowaną pamięć chronioną (zamiast papierowej lub elektronicznej kopii paragonów fiskalnych). A jak drukarki online prezentują się pod względem dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych?

Po pierwsze, wśród urządzeń nowego typu znajdziemy już mobilne technologie sprzedaży. Innymi słowy, część drukarek fiskalnych online to modele o małej masie oraz kompaktowych gabarytach. W tym momencie warto też podkreślić, że przenośne urządzenia rejestrujące, właśnie ze względu na niewielkie wymiary, znajdują zastosowanie m.in. w mniejszych działalnościach gospodarczych. Nie są to więc modele przeznaczone wyłącznie do pracy mobilnej. Po drugie, drukarki fiskalne online występują w różnych wariantach konstrukcyjnych. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach typowo stacjonarnych. Atutem takich modeli jest więc również łatwiejsze zaaranżowanie stanowiska obsługi klientów w firmie.

Jak widać, już teraz polski rynek oferuje szeroki wybór drukarek fiskalnych online. A warto pamiętać o tym, że jeszcze nie wszystkie modele nowego typu zdążyły zadebiutować w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży. Z każdym miesiącem czy nawet dniem wariantywność takich urządzeń, również konstrukcyjna, będzie więc coraz większa. A wszystko to z korzyścią dla przedsiębiorców.

1 Comment

  1. aCoZ...

    swoja drogą patrząc na grafikę artykułu mam wrażenie, że jest dość cicho w brażny fiskalnej o Emarze, a dziwne bo wg mnie urządzenia tej firmy to na serio solidne modele…

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *