Drukarka fiskalna, którą można zintegrować z tabletem? Posnet Trio!

Ostatnie lata w branży fiskalnej jasno pokazują, że jedną z najpowszechniejszych tendencji jest integrowanie różnych elementów systemu sprzedaży. Łączenie ze sobą poszczególnych urządzeń oznacza nie tylko oszczędność przestrzeni na stanowisku pracy i dużą wydajność całego rozwiązania technologicznego, ale także często mniejszy wydatek. Nie inaczej jest w przypadku drukarki fiskalnej Posnet Trio.

Drukarka fiskalna + tablet

Już na wstępie warto podkreślić, że tablet nie jest integralną częścią Posnet Trio. Przedsiębiorca może po prostu zamówić tę drukarkę ze specjalnym uchwytem, na którym montowana jest jednostka centralna z ekranem dotykowym. Tablet trzeba oczywiście zamówić oddzielnie. Niemniej, w praktyce okazuje się to bardzo funkcjonalnym i przyjaznym w obsłudze rozwiązaniem.

Po zintegrowaniu modelu Trio z tabletem uzyskujemy urządzenie o kompaktowych gabarytach, zdolne do wykonywania wielu zadań w firmie. Drukarka jest tutaj odpowiedzialna za wystawianie paragonów fiskalnych, zaś tablet – najlepiej taki z zainstalowanym programem sprzedażowym – za zarządzanie handlem. Dodatkowo, wygoda i szybkość obsługi są zwiększone za sprawa obecności panelu dotykowego.

Różne standardy komunikacji

Często można przeczytać lub usłyszeć o tym, że interfejsy komunikacyjne są jedną z tych cech urządzenia fiskalnego, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zamówieniem konkretnego modelu. Dotyczy to zwłaszcza drukarek rejestrujących – wymagających do pracy połączenia z komputerem, tabletem czy terminalem komputerowym. Dlatego na podkreślenie zasługuje fakt, że w Posnet Trio mamy do czynienia ze swego rodzaju dowolnością. Standardowo urządzenie obsługuje tylko port USB, lecz w dowolnym momencie, a nie jedynie w chwili składania zamówienia, można je wyposażyć w dodatkowe interfejsy komunikacyjne, np. RS-232, moduł Bluetooth lub złącze szuflady na pieniądze.

Sprzedaż wielu produktów i usług

W wielu przypadkach wybór drukarki fiskalnej wiąże się z tym, że przedsiębiorstwo posiada rozbudowany asortyment. Natomiast urządzenie tego typu zapewnia obsługę mnóstwa produktów i usług. Nic więc dziwnego, że Posnet Trio umożliwia współpracę z bazą towarową, w której znajdzie się nawet do 250 000 PLU. Wszystkie produkty i usługi trzeba oczywiście wcześniej skonfigurować (za pomocą oprogramowania sprzedażowego).

Na uwagę zasługuje również to, że drukarka marki Posnet oferuje stosowanie naprawdę długich nazw elementów asortymentu – do 80 znaków. W rezultacie, często gwarantuje to uniknięcie sytuacji, w której trzeba by opisać część produktów czy usług przy pomocy skrótów. A to z kolei przekłada się na jednoznaczną identyfikację wszystkich elementów oferty firmowej.

Elektronicznie i wygodnie

Nikogo nie zaskoczy chyba fakt, że w Posnet Trio zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów. Technologia ta jest dziś obecna w większości urządzeń, które debiutują na polskim rynku fiskalnym. Bez niej przechowywanie istotnej dokumentacji, czyli kopii paragonów, staje się dużo bardziej uciążliwe. Co więcej, wymaga składowania papierowych rolek w sterylnych warunkach.

A tak, z modułem kopii elektronicznej wykonywanie obowiązków jest łatwiejsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze i zdecydowanie oszczędniejsze. Wystarczy wspomnieć, że model Trio jednorazowo używa tylko 1 rolki papieru. Co za tym idzie, właściciel drukarki wydaje mniej na zakup materiałów eksploatacyjnych. Ponadto, dane zapisywane na karcie pamięci można umieścić na dysku twardym komputera czy też płycie DVD – zabezpieczając dodatkowo istotną dokumentację.

 

Zainteresował Cię model opisany w tym artykule i zastanawiasz się nad jego zamówieniem? Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, dowiedz się więcej o drukarce fiskalnej Posnet Trio. Sprawdź specyfikację techniczną, szczegółowy opis urządzenia oraz wszystkie dostępne rozszerzenia.

1 Comment

  1. m@ciek_RM

    ciekawe, jak takie połączenie (trio + tablet) funkcjonuje w praktyce? ktoś podzieli się wrażeniami z użytkowania, bo zastanawiam się nad tym modelem 🙂 dzięki i pozdrawiam!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *