Novitus Link Online – minimalistyczny design i rozbudowana funkcjonalność

Link Online - nowa kasa fiskalna Novitus

Kasa fiskalna Novitus Link Online trafiła do sprzedaży w maju 2020 roku. To najnowsze urządzenie rejestrujące w ofercie polskiego producenta, który ma swoją siedzibę w Nowym Sączu. Czy jest coś, co wyróżnia akurat ten model? Na pierwszy rzut oka – z pewnością minimalistyczny design. Z wyglądu to z pewnością nie jest kasa fiskalna, która mówi „jestem ultranowoczesna”. Niemniej, prostota idzie tutaj w parze z wysokimi parametrami technicznymi oraz rozbudowaną funkcjonalnością. Wielu użytkowników doceni też niewielkie wymiary Novitus Link Online.

Czy ten model spełnia wymogi dla kas fiskalnych online?

Tak. Nazwa nowej kasy fiskalnej marki Novitus nie pozostawia żadnych złudzeń. Urządzenie polskiego producenta zapewnia nie tylko wystawianie i udostępnianie e-paragonów czy przechowywanie ważnych danych w pamięci chronionej, ale także współpracę z wieloma terminalami do kart płatniczych. Ponadto, Novitus Link Online gwarantuje automatyczną łączność z serwerami Centralnego Repozytorium Kas. W tym przypadku urządzenie można też dostosować do sposobu transmisji danych, na którym zależy użytkownikowi. W standardzie kasa obsługuje złącze LAN, lecz można ją wyposażyć zarówno w moduł Wi-Fi, jak i modem GSM. Innymi słowy, w zależności od preferencji użytkownika, model Link Online będzie współpracował z Centralnym Repozytorium Kas przewodowo lub bezprzewodowo.

Link Online – do jakiego asortymentu?

Novitus Link Online nie jest dużą kasą fiskalną. Można by więc pospiesznie przyjąć, że to propozycja wyłącznie dla mniejszych działalności gospodarczych, które oferują niewiele produktów lub usług. Nic bardziej mylnego! Novitus Link Online poradzi sobie również w przedsiębiorstwach oferujących rozbudowany asortyment. W pamięci tej kasy fiskalnej można zaprogramować aż 20 000 pozycji towarowych. Taką bazę PLU da się dodatkowo podzielić na maksymalnie 100 grup produktowych lub usługowych, co z kolei ułatwia późniejsze przyznawanie rabatów na konkretne kategorie firmowego asortymentu. Warto też dodać, że model Link Online wystawia paragony z nazwami pozycji towarowych, które mogą mieć długość 40 znaków (plus dodatkowe linie opisu). Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o jednoznaczną identyfikację poszczególnych produktów bądź usług.

Mechanizm drukujący, klawiatura, ekrany

Przyjrzyjmy się najważniejszym częściom mechanicznym tej kasy fiskalnej. W Novitus Link Online zastosowano wydajną i wytrzymałą technologię wydruku Fujitsu FTP-628, która pracuje z prędkością do 14 linii/s i wykorzystuje rolkę papieru termicznego o maksymalnej długości 30 metrów. Mechanizm ten zapewnia również łatwą instalację wspomnianego materiału eksploatacyjnego. Oprócz tego, kasa Link Online posiada tradycyjną klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi (16 programowalnych skrótów) oraz 2 graficzne, podświetlane ekrany LCD (po jednym dla sprzedawcy i klienta).

Przy okazji warto też wspomnieć o innych podzespołach tego urządzenia, a już w szczególności o tych, które mają duży wpływ na szybkość pracy. Kasa Novitus Link Online została bowiem wyposażona w 32-bitowy procesor o taktowaniu 524 MHz, 256 MB pamięci operacyjnej (RAM) oraz dużą pamięć wewnętrzną.

Bonus dla przedsiębiorcy – aplikacja NoviCloud od Novitus

Autorska aplikacja chmurowa Novitus, czyli NoviCloud, pojawiła się kilka lat temu wraz z premierą innego urządzenia tej marki – modelu Next. Wspomniane oprogramowanie pozwala nie tylko na zdalne zarządzenie biznesem czy programowanie kasy z poziomu przeglądarki internetowej, ale także na tworzenie zaawansowanych raportów i analiz. Innymi słowy, to bardzo praktyczne narzędzie, z którego mogą korzystać użytkownicy urządzeń Novitus. Warto więc zaznaczyć, że ten „bonus” dotyczy również kasy fiskalnej Link Online. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na ten model, również zyska dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud.

1 Comment

  1. Katrine

    Atrakcyjna funkcjonalność to jedno, ale serio – Novitus z upływem ostatnich lat robi coraz ładniejsze te kasy fiskalne 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA *